پیدا کردن لیست دستگاه‌هایی USB استفاده شده

Quantcast

 این روزها دستگاه‌های پورت یو‌اس‌بی بسیار رایج شده موس‌، کی‌برد، اسکنر، فلش‌مموری، هارد اکسترنال…. این پورت استفاده از دستگاه‌ها را ساده کرد اما همین ویژگی می‌تواند خطرناک باشد! چرا که ویندوز حفاظتی و محدودیتی در برابر استفاده و نصب این دستگاه‌ها ندارد و مثلا هر کسی می‌تواند در چند لحظه که کامپیوترتان را ترک می‌کنید با اتصال فلش‌مموری ای اطلاعات شخصی‌تان را کپی کند (البته می‌توانید سیستم را قفل کنید)

 USBDeview نرم‌افزاری کوچک و رایگان است که همه دستگاه‌های USB متصل به کامپیوتر، یا کامپیوتری در شبکه و یا  قبلا استفاده شده را لیست می‌کند

برای هر مورد نام دستگاه و توضیحاتی، شماره سریال،تاریخ اولین و تاریخ آخرین استفاده و… را نشان میدهد

 با این برنامه می‌توانید دستگاه‌های USB که قبلا استفاده شده را حذف کنید (uninstall)

image

 

بعد از استفاده از نرم‌افزار متوجه خواهید شد ستون‌های vendor name و product name خالی از اطلاعات هستند برای گرفتن نامها باید جدول vendor name و product name را از اینجا دریافت کنید و در پوشه نرم‌افزار USBDeview با نام usb.ids کپی کنید.

تست سرعت خواندن و نوشتن فلش‌مموری‌ها:

همین برنامه کوچک قادر به تست سرعت فلش‌مموری است؛ برای این کار کافیست بعد از انتخاب فلش مموری از لیست دستگاه‌های USB از منوی File گزینه Speed Test را انتخاب کنید.

نتیجه تست فلش مموری من:

image

هنگام اتصال به اینترنت دکمه Publish Test Result را فشرده تا نتایج تست شما + نام و مشخصات فلش‌مموری به سایت سازنده ارسال شود و با کمک دیگر کاربران بتوان فلش‌مموری‌های پرسرعت و مناسب را پیدا کرد (بنا به گفته سازنده برنامه این نرم‌افزار  شماره سریال فلش‌مموری و اطلاعاتی که حریم‌شخصی کاربران را زیر سوال ببرد ارسال نمی‌شود )

مشاهده نتایج تست سرعت فلش‌مموری‌های مختلف: http://usbspeed.nirsoft.net/

مشاهده خلاصه نتایج: http://usbspeed.nirsoft.net/usb_drive_speed_summary.html

 امکانات دیگر این نرم‌افزار را حتما تست کنید!

 دانلود USBDeview

Advertisements

شما می‌باید ثبت ورود کرده باشید تا بتوانید دیدگاهتان را بیان کنید.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: