Google WAVE

وبلاگ‌نویسی زنده، شیوه‌ای از وبلاگ‌نویسی است که در وبلاگستان ایران کمتر جدی گرفته شده است. هر زمان همزمان با نوشته شدن یک مطلب، محتوای نوشته‌های به صورت خودکار صفحه وبلاگ ظاهر شوند، در واقع به صورت زنده وبلاگ نوشته‌ایم.

با وبلاگ‌نویسی زنده می‌شود کارهای جالبی کرد، مثلا یک مسابقه فوتبال را گزارش کرد، یک رویداد مهم فناوری یا هنری را منتشر کرد یا اصلا به صورت زنده و بدون ویرایش، پرده از سیل افکاری که به مغز هجوم می‌آورند برداشت و «برین استورمنیگ»ی راه اندخت!

اما شما می‌توانید با استفاده از «گوگل ویو» که چند وقتی است دسترسی به آن برای همگان آزاد شده، هم وبلاگ‌نویسی زنده کنید.

شیوه کار بسیار ساده است:

– اول به گوگل ویو بروید و در گوشه پایین و چپ صفحه روی علامت + در کنار Mange contacts کلیک کنید وpublic@a.gwave.com را به لیست تماس خود اضافه کنید:

– حالا یک موج جدید درست کنید، برای این کار روی New wave کلیک کنید.

– حالا باید public@a.gwave.com را به موج خود اضافه کنید.

– شما این امکان را دارید که به خوانندگان وبلاگ خود این امکان را بدهید که در وبلاگ‌نویسی زنده و موج شما شرکت کنند، البته ممکن است تمایلی به این کار نداشته باشید و بخواهید آنها صرفا مطالب شما را بخوانند. پس در این مرحله روی ایکون Public کلیک کنید و …

– حالا به اینجا بروید و آدرس موج گوگلی خود را از نوار آدرس مرورگر کپی پیست کنید تا کد لازم برای قرار دادن موجتان در پست وبلاگی‌تان را بگیرید.

– کار تمام است، مشغول وبلاگ‌نویسی زنده شوید، با اندکی تأخیر، هر آنچه در موج می‌نویسید در وبلاگتان هم ظاهر می‌شود.

یکی از کاربردهای جالبی که می‌توان برای وبلاگ‌نویسی زنده با استفاده از «ویو» متصور شد، راه انداختن بحث‌ها و مصاحبه‌های زنده است. یکی از ایرادهای مصاحبه‌ها و مباحثه‌های تحت وب این است که زنده نیستند، ممکن است مصاحبه‌شوند سر فرصت، افکار خود را تصحیح کند یا ملاحظات خاص را در نوشته خود داخل کند، همچنین بحث‌های غیر زنده لطف خاص مباحثه‌های زنده را ندارند، اما شیوه‌ای که شرحش دادم یک شیوه و ابزار عالی را برای به راه انداختن چنین گفتگوهایی در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌دهد.

Advertisements

شما می‌باید ثبت ورود کرده باشید تا بتوانید دیدگاهتان را بیان کنید.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: