«سیمبین گورو» به دنبال سرخوردگی از سیمبین و نوکیا، کارش را متوقف کرد!

دیروز نویسنده سایت سیمبین گورو -ریکی کدن- در پستی اعلام کرد که با توجه به اینکه به زودی یک گوشی اندروییدی یعنی Nexus One خواهد خرید، دیگر این سایت پرشور تبلیغ‌کننده سیمبین و گوشی‌های مبتنی بر این سیستم عامل موبایلی را به روز نخواهد کرد.

سیمبین گورو، سایت بسیار مشهور و پرسابقه‌ای است، نویسنده آن از سال ۱۹۹۹ یک هوادار گوشی‌های نوکیا بوده است و از تابستان سال ۲۰۰۴ هم در زمره یکی از عشاق سیمبین قرار گرفته بود. او در این مدت بیشتر از ۱۰ مدل مختلف گوشی هوشمند مبتنی بر سیمبین را شخصا خرید و مورد استفاده قرار داد و به علاوه تقریبا همه گوشی‌های سیمبین را در طی سه سال گذشته در سایت مورد بررسی موشکافانه قرار داد. او به علاوه همه محصولات و سرویس‌های نوکیا را مورد آزمایش قرار داده بود.

اما به دنبال سرخوردگی از نوکیا و سرویس‌ها و محصولاتش در پست اخیر او توقف کار سایت را اعلام کرد.

بیش از همه وی از گوشی N97 سرخورده شده بود. او انتظار داشت که گوشی‌های سری N نوکیا بهتر از بهترین‌های دنیای موبایل باشند، اما از خست شرکت فنلاندی و اختصاص دادن رم کم، باطری‌های با عمر کم و پردازشگرهای ضعیف در گوشی‌های هوشمند اخیر و به خصوص N97 شاکی بود. طوری که امیدش را به محصول آتی این شرکت یعنی N8 هم از دست داد!

تقریبا او از همه ویژگی‌ها این گوشی شاکی است: از firmware ، از محافظ لنز دوربین که به گفته خودش به حای حفاظت از لنز به آن آسیب زده بود، از GPS، از سرویس صوتی Ovi Maps، از پردازشگری که آنقدر ضعیف است که امکان multitasking بی‌دردسر را نمی‌دهد.

او همچنین از اینکه هنوز هیچ کلاینت «رسمی» برای کار با Dropbox، Pandora، Last.FM، Foursquare و Twitter برای سیمبین نوشته نشده، شگفت‌زده است.

خلاصه اینکه نویسنده سایت حسابی از نوکیا و سیمبین شاکی است و حس می‌کند که این دیگر نه سخت‌افزار و نه سیستم عامل سیمبین حرفی برای گفتن ندارند.

وقتی یکی از پرشورترین هواداران نوکیا، مجبور می‌شود چنین واکنشی از خود بروز دهد، ما باید چه بگوییم؟

گوشی‌های نوکیا هنوز هم برای مکالمه و یا کارهای ساده‌ای مثل عکس گرفتن گوشی‌های عالی‌ای هستند، اما برای کاربری که عشق تست و استفاده از اپلیکیشن‌های مختلف داشته باشد، به نظر نمی‌رسد سیمبین و گوشی‌های نوکیا، مناسب باشند. اما به خاطر دانش پایین کاربران در کشورهای در حال توسعه (همان اصطلاح جهان سوم شاید بهتر باشد!) و نبود اینترنت پهن باند موبایلی، همچنان غول فنلاندی به فروش بالایش در این مناطق ادامه می‌دهد.

Advertisements

شما می‌باید ثبت ورود کرده باشید تا بتوانید دیدگاهتان را بیان کنید.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: