Phil Collins فیل کالینز

     
 
نگاهي به زندگي حرفه اي Phil Collins Philip David Charles Collins معروف به Phil Collins فیل کالینز در ۳۰ ژانویه سال ۱۹۵۱ در شهر لندن متولد شد تا یک درامر حرفه‌ای شود که در تحقق آن هیچ شکی نیست. تنظیم زمان، سرعت درام زدن، احساس ریتمها و عشق به موسیقی، به او سبکی واحد و جنس صدائی جدید می‌دهد که بخوبی قابل تشخیص است. سازگاری بیش از اندازه کالینز با سبکهای مختلف موسیقی، به او قدرت انتخاب در اجراهایش را می‌دهد. اولین طبل را پدرش وقتیکه ۵ ساله بود برایش خرید که تکه حلبی پرسرو‌صدا بود! و اولین درام مناسب را وقتی که ۱۲ سال داشت، صاحب شد. در آن روزها بخاطر شوق وافری که به درام و بطور کلی به موسیقی داشت، بسرعت پیشرفت کرد. در جلوی آینه و یا با صدای تلویزیون، همراه با هر موسیقی‌ای که می‌خواست، بخوبی می‌توانست همنوازی کند.

فیل کالینز با استعداد ذاتی‌ای که داشت، حتی در مدرسه‌ای که در آن درس می‌خواند، اجراهائی عالی به معرض نمایش ‌گذاشت تا اینکه بزودی در West End انگلستان و در تالار موسیقی Oliver تبدیل به یک درامر مشهور شد. او بسرعت گروهی تشکیل داد و نام آنرا The Real Thing نهاد و در آن به نواختن درام پرداخت. او تقریبا با هر کسی که شرائط او را داشت همنوازی می‌کرد و سرانجام به گروه Freeholdafter پیوست که توجه آنها را نیز جلب نمود و تبدیل به تنها کسی شد که می‌توانست جوابی برای آهنگهای آنها داشته باشد. کالینز در این گروه اولین آهنگ خود را ساخت که شروع کار موفق او محسوب می‌شود.

بعد از مدتی، او به پشتیبانی John Walker از شرکت The Walker Brothers و به کمک دوست گیتاریستش Ronnie Caryl گروهی را بنام Hickory تشکیل دادند. آنها سریعاْ اعتماد به نفس خود را بدست آوردند و آلبومی مفهومی با نام Ark II را عرضه کردند. بعداْ نام گروه به Flaming Youth تغییر یافت. آلبوم Ark II در لندن بهترین شد و مورد لطف مطبوعات قرار گرفت. اما موسیقی خوب آنها با سلیقه دوران آن زمان لندن سازگار نبود و به زودی منتهی به فقدان موفقیت تجاری شد. بله، آنها شکست را پذیرفتند!

در آن زمان برای جواب به دیگر سازندگان موسیقی که این‌بار از یک گروه جوان و ستیزه‌جو با نام Genesis سرچشمه می‌گرفت، مجبور به ترک گروه شد. Genesis در بالا و پائین کشور و بدون هیچ موفقیتی به اجرای زنده می‌پرداخت. آنها در پی این شکستها تصمیم به تعویض درامر ضعیف خود گرفتند که جایگزین وی کسی نبود جز فیل کالینز. نواختن بعد از مدتی با یک درام ۴ تکه و با همکاری Ronnie Caryl بعنوان گیتاریست راه آنها را مشخص نمود. جنسیس بزودی متوجه سود زیادی که از جانب درامرشان (فیل کالینز) به آنها رسیده بود، شد. بیشترین نیاز آنها احساس رضایت و اشتیاق نامحدود برای اجراهایشان بود که مانند نیروی جدیدی به گروه تزریق می‌شد. بر اساس گفته Tony Banks: «کالینز فراتر از یک موسیقیدان خوب در گروه بود.» سپس با ورود Steve Hackett بعنوان گیتاریست در گروه، آنها پنجمین عضو خود را استخدام نمودند. Philip Collins فیل کالینز درام می‌زد، شعر می‌سرود، می‌خواند، آهنگها را تنظیم می‌نمود و بطور کلی به Genesis جنسیس برای تبدیل شدن به یکی از بزرگان در سبک Progressive Rock کمک می‌کرد. او همچنین فرصت پیوستن به گروه Brand X با سبک Jazz جز را که چندین آلبوم او را ضبط کرده بودند، بدست آورد. وقتیکه Gabriel گابریل در سال ۱۹۷۵ گروه را ترک گفت، مطبوعات و رسانه‌ها به سراغ موضوع دو نیم شدن جنسیس رفتند. البته این قضیه نتوانست گروه را از هدف اصلی خود باز دارد و آنها همچنان به کار خود ادامه دادند. در همین هنگام فیل کالینز سریعاْ تبدیل به خواننده گروه شد و جایگزین گابریل گردید و حتی فعالانه‌تر از او در گروه به کار خود ادامه داد. دیگر کالینز تبدیل به مهره اساسی و کارآمدی در گروه شده بود. در همان موقع آلبومهای A Trick of the Tail و Wind and Wuthering با مدیریت کالینز منتشر شدند که آثار موفقی از آب درآمدند. نقش موثر و پررنگ کالینر برای تولید آنها به روشنی قابل درک است و او را تبدیل به شماره یک گروه نمود.

لینک دانلود از بهترینهای فیل کالینز

دانلود شماره  یک:

http://mirkani.persiangig.com/audio/Phil%20Collins%20-%20Do%20You%20Remember.mp3

دانلود شماره دو:

http://mirkani.persiangig.com/audio/Phil%20Collins%20-%20Another%20Day%20In%20Paradise.mp3

 

در سال ۱۹۸۰ برای سومین آلبوم انفرادی Peter Gabriel درام زد. نتیجه کار با او ساخت آهنگ استادانه In the Air Tonight بود که در ژانویه سال ۱۹۸۱ تولید شد. آهنگ تبدیل به شماره ۲ انگلستان شد، همچنین در لیست ۲۰ آهنگ برتر آمریکا جای گرفت. اولین آلبوم سولوی کالینز با نام Face Value عرضه شد و شایعه جدا شدن وی از جنسیس بالا گرفت، اما او واقعا قصد این کار را نداشت. گروه تصمیم به تولید آلبومی با مضامین سیاسی گرفت بطوریکه دو جناح مورد بحث در آهنگها، راضی باشند و تفرقه‌ای میان آنها و گروه نیفتد. این آلبوم کالینز را به ستاره‌ای در گروه تبدیل نمود. در نوامبر سال ۱۹۸۲ دومین آلبوم انفرادیش با نام Hello I Must Be Going منتشر شد. آهنگ You Can’t Hurry Love از این آلبوم تبدیل به شماره یک شد و او را به موفقیت‌‌های بزرگی رساند.

بنظر می‌رسید که کالینز همه‌ جا هست! او برنده جایزه گرمی بخاطر آهنگ Against all Odds گردید. دومین گرمیش را برای آهنگ Sussudio دریافت کرد. آلبوم بعدیش با نام No Jacket Required در فوریه سال ۱۹۸۵ تولید شد و در لیست بهترین آلبومها قرار گرفت. در همان سال در استادیوم Wembley کنسرتی ترتیب داد و بعد از آن به قصد آمریکا پرواز نمود. جائی که او خیلی جای پیشرفت داشت و نتیجه مطلوبی برای او به همراه داشت. در حالیکه نمی‌توانست معجزه کند، ستاره درخشان گروهش شد! یکی از علایق او اجرا با دیگر هنرمندان است. فیل کالینز به اجرای مشترک با گروه Earth Wind پرداخت که حاصل آن آهنگ Easy Lover بود که در مارس سال ۱۹۸۵ تبدیل به شماره یک انگلستان گردید. همچنین بر اثر کار مشترکی که با Marilyn Martin در سپتامبر همان سال با نام Separate Lives داشت، این‌ بار شماره یک آمریکا شد و بالاخره در جولای سال ۱۹۸۶ در بیرمنگهام انگلستان اقدام به اجرای زنده با گیتاریست و خواننده بزرگ سبک بلوز Eric Clapton اریک کلپتون نمود. در سال ۱۹۸۶ Genesis جنسیس با تولید آلبوم Invisible Touch به فروش چند میلیونی دست یافت و اقدام به برپائی تورهای عظیم جهانی نمود. کالینز دیگر به یکی از بزرگترین ستاره‌های موسیقی آن دوران هم با گروه جنسیس و هم برای خود به تنهائی تبدیل شده بود.

………………………………. آهنگ های فیل کالینز در آهنگ سرا: click here

او در فیلم Buster در سال ۱۹۸۸ درخشید و آهنگ Two Hearts را که برای همین فیلم ساخته بود، برایش موفقیت دیگری محسوب می‌شد و تبدیل به شماره یک آمریکا گردید. آلبوم انفرادی بعدی وی یکسال بعد با نام But Seriously عرضه شد و در همه جا اولین شد! این آلبوم به فروش خوبی دست پیدا کرد و نسخه‌های زیادی را به فروش رساند. آهنگ شاهکار و معروف Another Day in Paradise در همین آلبوم است که تبدیل به بزرگترین شد. آلبوم Serious Hits…Live ترکیبی از اجراهای زنده‌ بود که بزودی در همه جا قابل دسترس شد.
آلبوم Both Sides در نوامبر سال ۱۹۹۳ آلبوم سولوی دیگر اوست. در این آلبوم او تمام سازها را نواخت و کلاه تهیه کنندگی را بر سر نهاد. Both Sides تبدیل به شماره یک انگلستان و ۱۳ آمریکا شد. در همین موقع بزرگترین آلبوم جنسیس با نام We Can’t Dance تولید شد و فروشی بالغ بر ۵ میلیون نسخه را در برداشت. همچنین آنها آهنگهای جدید و جالبی را تولید کردند که بعضی از طرفداران قدیمی‌شان را به تعجب وا می‌داشت. نتیجه تورهائی که کالینز با جنسیس ترتیب می‌داد، پر شدن استادیوم‌های بزرگ دنیا بود و آنها بخاطر موقعیت جهانی‌ای که بدست آورده بودند به شدت حمایت می‌شدند.

کسب موفقیت برای فیل کالینز دیگر چیز عادی و یکنواختی شده بود. پس تصمیم گرفت تا جنسیس را با تمام افتخاراتی که در آن بدست آورده بود، ترک کند. نوازندگیش دیگر فراتر از حد استاندارد شده بود و با انگیزه زیادی درام می‌زد و سرانجام در سال ۱۹۹۶ فیل کالینز بعد از ۲۶ سال همکاری با جنسیس از آنها جدا شد و خیلی از طرفدارانش را متعجب ساخت. او تصمیم گرفت به شکل انفرادی فعالیت کند، موسیقی فیلم بسازد و در تورهای بزرگ شرکت نماید. آلبوم جالب بعدیش با عنوان Dance into the Light منتشر شد. این بار او احساس بهتری از تولید یک آلبوم داشت چون تنها برای خود، کار می‌کرد و نه برای گروه! در سال ۱۹۹۸ بهترین‌های خود را با نام Best Of عرضه کرد. در همان سال اقدام به ساخت آهنگی با سبک Jazz جز و بنام A Hot Night in Paris نمود که در جدول موسیقی جز آمریکا رتبه بالائی را از آن خود کرد. شرکت کارتون‌سازی Walt Disney والت دیزنی از او درخواست کرد که برای جدیدترین کارتونش یعنی Tarzan تارزان آهنگ بسازد. او برای این کارتون چند آهنگ ساخت. آهنگ You’ll be in My Heart جایزه بزرگ اسکار را به خود اختصاص داد. حتی جوایز دیگری مانند کره طلائی و گرمی به او تخصیص داده شد. آهنگ Strangers Like Me با ویدئویی قابل توجه برای او تجربه جدیدی محسوب می‌شود. بعد از تولید موفق این آثار از او برای ساخت ۳ کارتون دیگر دعوت به همکاری شد. فیل کالینز ثابت کرده است که در زمینه بردباری هیچکس نمی‌تواند به پایش برسد! او همچنین با چهره جالب و دوست‌داشتنیش در عرصه موسیقی می‌تازد.


Advertisements

شما می‌باید ثبت ورود کرده باشید تا بتوانید دیدگاهتان را بیان کنید.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: